Tools
Search

Dese Grafik- Webdesign

Turkish (Turkiye)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)
You are here: Startseite » Grafik ve Web Tasarım

Grafik ve Web Tasarım

e-Posta Yazdır PDF

grafik-webdesign

Web tasarımı, işitsel ve görsel öğeler içeren web sayfalarıdır, web sitesi ise bu sayfaların bütünüyle oluşan ve internette yer alan içeriğidir. Web siteleri, firma kurumsal kimliğinin, ürün ve hizmetlerinin uluslararası internet ağı ortamında kullanıcılara sunulması amacını güderek tasarlanmaktadır. Web siteleri aynı zamanda şirketlerin, günümüzde geniş kitleler tarafından kullanılan internet ortamında tanıtımlarını yaptıkları en önemli ve etkili kitle iletişim araçlarından bir tanesidir.


Alan Adı Tescili ve Barındırma

Alan adı (domain name), bir web sitesinin internet üzerindeki adı ve adresidir. "www.desedesign.com.tr" firmamızın kullanmakta olduğu alan adlarından biridir. Her ne kadar alan adı satın alma terimi kullanılsa da alan adları belli bir süre için firmanızın adına kaydedilir ve süresi dolduğunda bu kayıt işleminin yenilenmesi gerekir. Web sitenizin aktif duruma getirilmesi için alan adı yani "web site adresiniz" dışında bir de barındırma hesabına ihtiyaç duyarsınız.

Web sitenizde yayınlamak istediğiniz görsel dökümantasyonun (firma bilgileriniz, ürünleriniz, fotoğraflar, videolar vs.) internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulması gerekmektedir. Özel olarak üretilmiş yüksek hızdaki bu bilgisayarlar “web sunucusu” (web server), dosya yayınlama işlemi ise "barındırma" (hosting) olarak adlandırılmaktadır.


Grafik Tasarım

Grafik tasarım, günümüzde kitle iletişim aracı olarak önemli bir görev üstlenmiştir. Söze dayalı anlatımın yetersiz kalması durumunda görsel grafik öğeleri devreye girmektedir ve gücü inkar edilemeyecek kadar fazladır.

Grafik tasarım, bir mesajı iletmek için yazı, desen, doku, renk ve ton, çizgi, fotoğraf gibi görsel araçların, algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde organize edilmesi sanatıdır. Grafik tasarımda, iletilmek istenilen mesaj söz konusudur.

Grafik tasarımcı, okunan ve izlenen görüntülerin tasarımında sorumludur. Gazete, dergi, fotoğraf, internet, tanıtım filmleri, afiş, kitap, broşür ve el ilanı grafik tasarımı etkinlik alanına giren görsel ve yazılı kitle iletişim araçlarından akla ilk gelenlerdir.


Dese Design | Grafik, Web, Mimari Tasarım


Kaliteli görsel tasarımlarımız, firmalarınız için son derece değerli olan projeler yaratmak için kullanılmakla birlikte, değişen pazar şartlarına cevap verebilecek aktif bir organizasyon yapısı oluşturmak için hareket etmekteyiz.


Görselliği, yaşam tarzı olarak kabul eden müşterilerimizin uzun vadede memnuniyetini sağlayarak, yenilik ve değişikliğe açık, güvenilir adımlar ile yolumuzda ilerlemekte, birlikte çalıştığımız bağımsız arkadaşlarımızın da katkısı ile hazırladığımız projelerimiz ile yüksek kalitede hizmet vermekteyiz.