Tools
Search

Dese Grafik- Webdesign

Turkish (Turkiye)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)
You are here: Startseite » Alaturka.Info™ Portal » Kültür ve Seyahat Portalı

Kültür ve Seyahat Portalı | Alaturka.Info™

e-Posta Yazdır PDF

alaturka-portal

2004 yılında kurulan Alaturka.Info™ portal Türkiye’de seyahat destinasyonları, gezi, kültür, tarih, mutfak spesiyaliteleri, gayrimenkul, sağlık ve güzellik, spor ve yaşamı kapsamaktadır. Özellikle bölgelerdeki kültürel etkinliklere odaklanmaktadır.


Alaturka.Info™ portalı hem Türkiye'ye seyahat edenler için hem de burada yerleşik olanlar için, Türkiye'de yolculuklara çıkma, burada sürekli olarak ikamet etme ya da burada yaşama hususlarıyla ilgili olarak, yabancılar ve yerli halk bakımından önem taşıyan bilgileri Türkçe, İngilizce ve Almanca lisanlarında sunuyor.

Bugün tüm ziyaretçilerinin yaklaşık yüzde 42'si, Alaturka.Info™ portalının yerli kullanıcılarıdan meydana geliyor. Bize göre bu, seyahat merakının bizzat kendisinin artış göstermesinden kaynaklanıyor. Ancak Küçük Asya'nın kültürel ve çok katmanlı geçmişine yönelik ilgi de önemli bir rol oynuyor. Günümüzde her gün yaklaşık 5.000 ziyaretçi çevrim içi olarak bağlanıyor sitemize ve bu ziyaretçiler portalda olup bitenlere çok aktif bir şekilde ilgi gösteriyor (2010 yılı rakamı: 2.965.316 tekil ziyaretçi).


Alaturka.Info™ portalının gün geçtikçe artan ziyaretçi sayısıyla birlikte yeni içeriğe, yerlilere ve tatilcilere yönelik yeni makalelere ve yeni kültür, sanat veya spor etkinliklerine olan gereksinim de sürekli artmaktadır. Bu nedenle, bugüne kadar az bilinen yeni kültür noktalarına seyahat ederek, öncelikli olarak bireylerin ve toplumların kültürel yakınlaşmasına katkı sağlayan yeni içerik ve konular hazırlayıp yayınlayarak portalın büyümesine ağırlık verdik.

İçeriklerin genişletilmesi konusunda 12 namlı, uluslararası düzeydeki yazar, katkılarını sunuyor şimdilerde.


Topluma ve çevreye yaptığı katkı ile farkındalık yaratmanın bilincinde olan Alaturka.Info™ portalına ek olarak yaklaşık 2 yıl önce, ellerinde "basılı" bir yayının da olmasını isteyen birçok okurun arzusuna cevap verdik ve Alaturka Journal® kültür ve seyahat dergisi yayınına başladık. Burada da üç dillilik ilkemiz geçerli olup, doğaldır ki asıl dağıtım Türkiye'de ve dolayısıyla Türkiye meraklılarına yönelik olarak gerçekleşiyor. Ancak Avrupa ülkelerindeki abonelerin sayısı devamlı olarak artış gösteriyor.


Binlerce yıllık tarih ile yoğrulmuş ve şekillenmiş olan Küçük Asya'ya yaptığımız bu sanal yolculukta siz de bize eşlik edin.


Alaturka.Info™ ekibi