Tools
Search

Dese Grafik- Webdesign

Turkish (Turkiye)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)
You are here: Startseite » Alaturka.Info™ Portal

Alaturka.Info Portal

Blog ve Fotoğraf Galerisi

blog_alaturka 2004 yılından beri fotoğrafçılık ruhu ile çıktığımız her yolculuktan derlediğimiz yüzlerce fotoğraf, Alaturka.Info™ portalının Blog ve Fotoğraf Galerisi'nde sunulmaktadır. Farklı coğrafyalarda ve farklı kültürlerde yaptığımız keşifleri fotoğraf karelerine yansıtmak için harcadığımız emek, özen, bilgi ve zamanı değerli kılan onların ziyaretçilerimiz tarafından izlenmesidir.


Blog ve Fotogaleri


Kültür ve Seyahat Dergisi | Alaturka Journal ®

journal-9

2009 yılında yayına başlayan Alaturka Journal ® dergisi Anadolu'daki destinasyonlar, arkeoloji, tarih, kültür ve medeniyetlere konsantre olmaktadır.
Türkiye'de yerleşik olan Dergi altı ayda bir yayımlanır ve üç dilde bilgi sağlar; Türkçe, İngilizce ve Almanca. Ulusal ve uluslararası dağıtımı yapılmaktadır.


Sayfa sayısı: 100 sayfa 19x27cm
Yayın dili: Türkçe, İngilizce, Almanca
Yayın türü: Süreli, Kültür ve Seyahat Dergisi
Perakende satış fiyatı: Türkiye: 10 TL • Avrupa: 6 €


Alaturka Journal ® Kültür ve Seyahat dergisinin amacı


Alaturka Journal ® magazin serisinin yayınlanması ile, sizlere Türkiye’yi yazılı şekilde kademe, kademe tanıtmayı amaçladık ve size Türkiye’yi Alaturka.Info™ ekibinin gözüyle farklı açılardan, farklı bölgelerden, bizi tanışmaktan çok mutlu eden farklı insan tiplemeleriyle tanıtmaya çalıştık.  Biz bu magazin serisinin sizin için küçük bir seyahat rehberinin yerini almasını umuyoruz.
Bu yayınlarla sizlere Türkiye hakkında gerekli olan bilgileri çok da uzman görüşü olmadan ve ayrıntılara girmeden aktarmak istedik. Bu şekilde hedefimiz gezilmeye ve görülmeye değer yeni bölgeleri de seyahat güzergâhlarına eklemektir.


Biz Alaturka.Info™ ekibi olarak, Türkiye'nin nadir güzelliklerini sizlerle paylaşmak, burada bulunan kültürlerden esintiler sunmak, yerli ve yabancı turizme katkıda bulunmak istemekteyiz.


Biliyoruz ki uzakta aramamak gerek, bu güzel ülkede görülecek ve tadılacak öylesine birbirinden farklı ve öylesine iç içe lezzetler var ki, sadece bir adım atın. Bazen çok güzel şeyler gerçekten çok yakınınızda oluyor, bizlere sadece bunlara bakıp görmek kalıyor.


- Alaturka.Info™ ekibi

Kültür ve Seyahat Portalı | Alaturka.Info™

alaturka-portal

2004 yılında kurulan Alaturka.Info™ portal Türkiye’de seyahat destinasyonları, gezi, kültür, tarih, mutfak spesiyaliteleri, gayrimenkul, sağlık ve güzellik, spor ve yaşamı kapsamaktadır. Özellikle bölgelerdeki kültürel etkinliklere odaklanmaktadır.


Alaturka.Info™ portalı hem Türkiye'ye seyahat edenler için hem de burada yerleşik olanlar için, Türkiye'de yolculuklara çıkma, burada sürekli olarak ikamet etme ya da burada yaşama hususlarıyla ilgili olarak, yabancılar ve yerli halk bakımından önem taşıyan bilgileri Türkçe, İngilizce ve Almanca lisanlarında sunuyor.

Bugün tüm ziyaretçilerinin yaklaşık yüzde 42'si, Alaturka.Info™ portalının yerli kullanıcılarıdan meydana geliyor. Bize göre bu, seyahat merakının bizzat kendisinin artış göstermesinden kaynaklanıyor. Ancak Küçük Asya'nın kültürel ve çok katmanlı geçmişine yönelik ilgi de önemli bir rol oynuyor. Günümüzde her gün yaklaşık 5.000 ziyaretçi çevrim içi olarak bağlanıyor sitemize ve bu ziyaretçiler portalda olup bitenlere çok aktif bir şekilde ilgi gösteriyor (2010 yılı rakamı: 2.965.316 tekil ziyaretçi).


Alaturka.Info™ portalının gün geçtikçe artan ziyaretçi sayısıyla birlikte yeni içeriğe, yerlilere ve tatilcilere yönelik yeni makalelere ve yeni kültür, sanat veya spor etkinliklerine olan gereksinim de sürekli artmaktadır. Bu nedenle, bugüne kadar az bilinen yeni kültür noktalarına seyahat ederek, öncelikli olarak bireylerin ve toplumların kültürel yakınlaşmasına katkı sağlayan yeni içerik ve konular hazırlayıp yayınlayarak portalın büyümesine ağırlık verdik.

İçeriklerin genişletilmesi konusunda 12 namlı, uluslararası düzeydeki yazar, katkılarını sunuyor şimdilerde.


Topluma ve çevreye yaptığı katkı ile farkındalık yaratmanın bilincinde olan Alaturka.Info™ portalına ek olarak yaklaşık 2 yıl önce, ellerinde "basılı" bir yayının da olmasını isteyen birçok okurun arzusuna cevap verdik ve Alaturka Journal® kültür ve seyahat dergisi yayınına başladık. Burada da üç dillilik ilkemiz geçerli olup, doğaldır ki asıl dağıtım Türkiye'de ve dolayısıyla Türkiye meraklılarına yönelik olarak gerçekleşiyor. Ancak Avrupa ülkelerindeki abonelerin sayısı devamlı olarak artış gösteriyor.


Binlerce yıllık tarih ile yoğrulmuş ve şekillenmiş olan Küçük Asya'ya yaptığımız bu sanal yolculukta siz de bize eşlik edin.


Alaturka.Info™ ekibi

Türkiye Kılavuzu

turkei-begleiter Alaturka.Info portalında ve Firma.Alaturka.Infoseyahat kılavuzunda firmanızı, ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilmeniz için lütfen daha ayrıntılı bilgi isteyiniz.


Yeni "Türkiye Kılavuzu" oluşumumuz ile birlikte, ülkemizin her yöresinden yerli ve yabancı turizme hizmet eden firmalardan ulaşabildiklerimizi ve mümkünse şahsen tanışabildiklerimizi Türkiye'nin Alaturka.Info samimiyeti ile hazırlanmış seyahat kılavuzuna eklemeyi düşünüyoruz. Bu düşünce ile yola çıkarken samimiyetine inandığımız, içimizde bir his oluşmasına vesile olan mekanları veyahut firmaları seçmeye çalışıyoruz. Türkiye Kılavuzu olarak adlandırdığımız bu yeni oluşum ile ülkemize, ülkemiz kültürüne ve gizli kalmış köşeleri keşfetmeye meraklı okuyucularımıza kılavuzluk etmek istemekteyiz.


Türkiye seyahat kılavuzumuzun bir parçası olmayı dilerseniz seve seve sizinle de tanışmak ve paylaşmak isteriz. Her türlü öneriye açık telefon etmenizi veyahut Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir göndermenizi bekliyoruz.


Türkiye Kılavuzu